Marihuana w automatach w Gdańsku?

W ubiegły wtorek od wczesnych godzin rannych grupa kilkudziesięciu trójmiejskich policjantów zajmowało się zabezpieczeniem automatów sprzedających produkty z suszem konopnym. Okazało się, że przekroczone zostały normy THC ustanowione dla tego typu produktów co sprawiło, ze susz stał się nielegalną w Polsce marihuaną.

Nowe automaty na terenie Trójmiasta

Automaty samoobsługowe z suszem konopnym zaczęły pojawiać się w Trójmieście kilka miesięcy temu, w mocno uczęszczanych miejscach, takich jak gdański budynek LOT-u czy Zielony Rynek na Przymorzu. Docelowo automaty miały zawierać nasiona, olejki o herbaty z suszem konopnym w cenie 40zł/gram, zaś opakowania łudząco przypominały produkty z marihuaną dostępne w krajach które ją zalegalizowały. Automaty były dodatkowo ozdobione charakterystycznym liściem konopi i informacją, że wszystkie produkty zawierają w składzie dobroczynne i w pełni legalne w naszym kraju CBD.

Marihuana wprost z automatu

Podejrzenia co do legalności maszyn padły we wrześniu, kiedy to do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku złożono wniosek o wszczęcie postępowania mającego na celu wyjaśnienie czy doszło do przestępstwa. Podstawą prawną miało być przypuszczenie o obrocie środkami odurzającymi w postaci konopi innej niż odmiana włóknista. W toku śledztwa ustalono, że automaty będące własnością spółki Hemp Mill miały oferować jedynie produkty z nieszkodliwym i nieposiadającym właściwości odurzających związkiem organicznym CBD. Pobrane próbki ujawniły jednak istotne przekroczenie substancji psychoaktywnej. Mowa tu oczywiście o THC, którego zawartość w legalnie sprzedawanych produktach nie może przekraczać 0,2 % suchej masy konopi.

W związku z istotnym przekroczeniem tego stężenia podjęto decyzję o zabezpieczeniu produktów znajdujących się w 11 maszynach a następnie przekazane do dalszych badań. NA razie firma będąca właścicielem automatów nie usłyszała zarzutów.

W sytuacji, gdy biegli wydadzą opinie potwierdzająca zbyt wysokie stężenie THC w produktach sprzedawanych w automatach właścicielom maszyn zostaną przedstawione zarzuty wprowadzenia do obrotu dużych ilości narkotyków za co grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

About Author

admin

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *