Marihuana, nawet marihuana medyczna jest tematem mocno kontrowersyjnym. Zioło to jest uważane za narkotyk. Służy ono nie tylko samemu odurzeniu. Pamiętajmy o tym, że jest pomocne w leczeniu bardzo poważnych schorzeń. Do tego łagodzi skutki uboczne wielu chorób. Można tutaj wymienić liczne nowotwory, stwardnienie rozsiane czy też padaczkę. Nie są to mity. Są to fakty, które potwierdzone są wieloma badaniami.

Stosowanie medyczne marihuany, a więc konopie indyjskie, nie są wymysłem naszych czasów. Jest to praktyka, która sięga tysięcy lat. Nawet w starożytnych Indiach oraz w Chinach była już znana jako lek powszechny. Wyciągiem z rośliny między innymi były leczone owrzodzenia, poparzenia, rany czy też wrzody. Pastę wykonywaną z nasion konopi używano w sposób przeczyszczający oraz także przeciwzapalny. To z jej pomocą zostały przeprowadzone odrobaczenia, łagodzono skutki neurologicznych zaburzeń czy też przywracano apetyt.

Wyciąg z konopi na bazie alkoholu działać miał cuda przy uporczywych bólach oraz migrenach, a także koić nerwy, przez co go podawano w razie bezsenności. W roku 1839 odkryto, że marihuana jest remedium także na bóle reumatyczne oraz także menstruacyjne czy też jelitową kolkę.

Na co obecnie pomaga marihuana medyczna?

Marihuana medyczna pomaga przy stwardnieniu rozsianym. Łagodzi ona ból oraz tak zwaną spastyczność mięśni. Pomaga także przy leczeniu nowotworowym. Podczas chemioterapii pacjenci korzystają także z marihuany medycznej. Dzięki temu mają złagodzone nudności, mdłości oraz także wymiotne odruchy, które są dokuczliwe oraz towarzyszą często leczeniu tą właśnie metodą.

Okazuje się, że radzi sobie także świetnie z jaskrą. Marihuana znacznie obniża ciśnienie w gałce ocznej. Jest ono dla oczu bardzo szkodliwe. Poprawia do tego ostrość widzenia oraz przede wszystkim łagodzi bardzo silny ból, który na pewno towarzyszy osobom chorym na jaskrę. Nie możemy także zapominać o epilepsji. Marihuana znacznie łagodzi jej objawy oraz do tego zmniejsza padaczkowe ataki.

About Author

admin

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *