Aby uzyskać korzyści z terpenów CBD, należy zrozumieć, czym one są. Definicja terpenu jest w rzeczywistości dość prosta: Terpeny są aktywnymi związkami aromatycznymi, które nadają marihuanie i innym roślinom charakterystyczny aromat. Chociaż znane są przede wszystkim z ich zapachów, związki te mogą wykazywać szereg innych właściwości, które są korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. CBD terpeny często wiążą się z receptorami w układzie endokannabinoidalnym – podobnie jak niektóre kannabinoidy – aby wywołać pewne reakcje organizmu.

W połączeniu z CBD, użytkownicy korzystają z tak zwanego „Efektu Entourage”. Oznacza to, że użytkownik nie tylko uzyskuje korzyści z podstawowego związku aktywnego, ale także skumulowane korzyści ze wszystkich związków aktywnych. Często może to mieć synergiczny charakter, dając efekt, który w sumie jest większy niż suma jego części.

Rodzaje terpenów konopnych

Podczas gdy istnieje ponad 100 terpenów, które pojawiają się w różnych stężeniach w różnych odmianach konopi, istnieje kilka, które często pojawiają się w wystarczająco wysokich stężeniach, aby być zauważalne:

  • Linalool – Ten relaksujący aromat znajduje się również w lawendzie i jest popularnym dodatkiem do potpourri, świec oraz szerokiej gamy produktów zapachowych i dezodorujących. Ogólnie rzecz biorąc, aby pomóc uspokoić nerwy, promować odpoczynek i pomóc użytkownikom być bardziej zrelaksowani, ta terpena może dawać korzyści, gdy nadszedł czas, aby paść na łóżko.
  • Karytofilen – ten drzewny, pieprzowy zapach rozpoznasz po świeżo zmielonych ziarnach pieprzu. Ograniczone badania wykazały, że może to być korzystne dla tych, którzy chcą promować spokojniejszy, bardziej pozytywny sposób myślenia lub złagodzić dyskomfort związany z zapaleniem.
  • Myrcene – Być może najczęstszy i najbardziej skoncentrowany z terpenów CBD, Myrcene przypomina zapach mango. Jest dobrze znany każdemu, kto próbował konopi o pełnym spektrum działania, aby znaleźć ulgę w stanach zapalnych lub relaks
  • Pinene – Jak można się domyślić po nazwie, Pinene występuje w wysokich stężeniach w sosnach i produktach zapachowych, które mają za zadanie oferować orzeźwiający aromat sosny. Jego antyseptyczny charakter sprawia, że doskonale pasuje do środków czyszczących, a użytkownicy wymieniają go jako pomoc w łagodzeniu stanów zapalnych i dyskomfortu.
  • Limonen – może mieć drugie co do wielkości stężenie w wielu odmianach konopi, ale nie występuje we wszystkich. Ze wszystkich terpenów CBD, może to być również ten, który występuje najbardziej poza konopiami, zarówno w produktach naturalnych, jak i stworzonych przez człowieka. Jest on odpowiedzialny za cytrusową skórkę owoców, takich jak cytryny i pomarańcze. Podobnie jak kilka terpenów CBD, korzyści płynące z ich stosowania to spokojniejsze, bardziej optymistyczne spojrzenie na życie, ale jest on również znany jako silny środek czyszczący i odstresowujący. Jest również używany przez niektórych, aby pomóc złagodzić cięższe psychoaktywne skutki nadmiernego spożycia THC.
About Author

admin

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *